NieuwVerbind ChatGPT met de prijzen van Match My Deal

UitlegMet AI gemaakt uit onze data · automatisch gecontroleerd op 24 oktober 2026

Droger met wifi of app: wat kun je ermee?

Deze tekst is op basis van onze productdata en de bronnen die onderaan staan vermeld, gecontroleerd tegen onze data op 24 oktober 2026.

In het kort

Een slimme droger met app of wifi bedien je met je smartphone; van de drogers waarvan het bekend is, heeft 47% een app.1,4,9,12 De cijfers in dit artikel komen uit de productgegevens van de drogers die we vergelijken, op 24 oktober 2026.1 Zo'n slimme droger start je op afstand, en in de app volg je hoe ver hij is.3,8,10 Een app zit vaker op een droger met een grote trommel: vanaf 10 kg heeft 88% er een, tot en met 7 kg 7%.1

Wat kan een slimme droger?

Met de app van een slimme droger start je het drogen op afstand, ook als je nog onderweg bent.3,7,8,9,10 In de app volg je ook hoe ver de droger is.3,8

Wat de app verder kan, verschilt per app. Twee voorbeelden:

  • Home Connect: een melding op je telefoon als de droger klaar is, en hulp bij het kiezen van het droogprogramma.4,10,11,12
  • SmartThings: een waarschuwing als er nog vochtige was in de droger zit, en bedienen op afstand nadat het programma klaar is.9

Bij sommige merken koppel je de wasmachine en de droger in dezelfde app.3,4,8,11 De wasmachine geeft dan door wat hij over de was weet, zoals de soort stof en het gewicht. Daarop stemt de droger het droogprogramma af.4,11 Dat werkt alleen als allebei de apparaten aan de app gekoppeld zijn.3

Wat heb je nodig voor een wasdroger met wifi?

Voor een wasdroger met wifi heb je een smartphone of tablet met de app nodig, en een wifirouter thuis.4,5,9 Bij het instellen van de app zijn de droger en je telefoon allebei met je wifi verbonden.9 Een wasdroger is hier een ander woord voor een droger, niet voor een wasdroogcombinatie.

Je downloadt de app en maakt er een account in aan.3,9,13 Bij sommige merken zet je starten op afstand eerst aan op de droger zelf.5,9,14 Bij Home Connect doe je dat nadat je de deur hebt gesloten.5,14

Bij Home Connect let je ook op deze punten:3,4,5,11,13

  • Wifigegevens: je houdt de naam en het wachtwoord van je wifi bij de hand.13
  • Beveiligd netwerk: je wifinetwerk moet beveiligd zijn, anders kun je de droger niet aanmelden.3
  • Router: de router is liefst minder dan 5 jaar oud.4
  • Wifiband: je sluit de droger liefst aan op de band van 2,4 GHz; sommige apparaten verbinden alleen via die band.5,11
  • Offline: je kunt de droger ook offline laten, en dan verstuurt hij geen gegevens.5

Hoeveel drogers kun je met een app bedienen?

Van de drogers waarvan het bekend is, kun je 47% met een app bedienen en 53% niet.1

Hoe groter de trommel, hoe vaker er een app op zit. Het vulgewicht is hoeveel was er in één keer in de trommel past. Tot en met 7 kg heeft 7% een app, bij 8 kg 25%, bij 9 kg 70% en vanaf 10 kg 88%.1

In de tabel zie je per vulgewicht hoe vaak een droger een app heeft.1

Van de drogers met app heeft 73% een trommel van 9 kg of meer. Van de drogers zonder app heeft 75% er een van 8 kg of kleiner.1 Zoek je een kleine droger, dan is de keuze met een app klein.

Het marktjaar is het jaar waarin de fabrikant de droger op de markt bracht.2 Van de drogers die tot en met 2022 op de markt kwamen, heeft 25% een app. Van de drogers uit 2023 en 2024 is dat 42%, en vanaf 2025 61%.1,2

In de tabel zie je per marktjaar hoe vaak een droger een app heeft.1,2

Drogers met app-bediening, per vulgewicht
VulgewichtMet app
Tot en met 7 kg7%
8 kg25%
9 kg70%
10 kg of meer88%
Alle drogers47%

Bron: productgegevens van 328 drogers waarvan bekend is of je ze met een app kunt bedienen (15 van tot en met 7 kg, 157 van 8 kg, 139 van 9 kg, 17 van 10 kg of meer), 24 oktober 2026.

Drogers met app-bediening, per jaar waarin ze op de markt kwamen
Op de marktMet app
Tot en met 202225%
2023 of 202442%
Vanaf 202561%

Bron: productgegevens van 263 drogers met een bekend marktjaar waarvan bekend is of je ze met een app kunt bedienen (59 tot en met 2022, 64 in 2023 of 2024, 140 vanaf 2025), 24 oktober 2026; het marktjaar volgens de fabrikant (EPREL).

Lees verder: Vulgewicht: hoeveel kg droger heb je nodig?

Lees verder: Kleine en smalle drogers

Welke merken hebben een droger met app?

Van de 10 merken met de meeste drogers heeft alleen Heinner geen droger met app, bij de drogers waarvan het bekend is.1

Bij de andere grote merken heeft een droger zo vaak een app: AEG 37%, Beko 14%, Bosch 36%, Hisense 100% en LG 90%. Bij Miele is dat 100%, bij Samsung 100%, bij Siemens 47% en bij Wisberg 36%.1 Een aandeel zegt hoe vaak een droger van dat merk een app heeft, niet hoe goed die app werkt.

In de tabel zie je per merk hoe vaak een droger een app heeft.1

Bij deze merken heet de app zo:

  • Bosch: Home Connect.4
  • Haier: hOn.7
  • LG: ThinQ.8
  • Samsung: SmartThings.9
  • Siemens: ook Home Connect.12
Drogers met app-bediening, per merk
MerkMet app
AEG37%
Bauknecht100%
Beko14%
Bosch36%
Candy60%
Haier67%
Hisense100%
LG90%
Miele100%
Samsung100%
Siemens47%
Whirlpool83%
Wisberg36%
Alle drogers47%

Bron: productgegevens van 290 drogers waarvan bekend is of je ze met een app kunt bedienen, 24 oktober 2026, per merk met minstens één droger met app en minstens drie drogers met een bekende waarde; de regel Alle drogers telt elk merk mee.

Lees verder: Drogermerken: wat is het beste merk droger?

Welke drogers werken met Home Connect?

Home Connect is een gratis app waarmee je de drogers van Bosch en Siemens bedient.4,5,6,12 Van de drogers van Bosch waarvan het bekend is, heeft 36% een app, van Siemens 47%.1

Met Home Connect start en stop je de droger, en zie je hoeveel tijd er nog over is.3 Bij sommige drogers kijkt de klantenservice op afstand mee als er iets mis is.3,12

Een droger met Home Connect heeft vaak een grote trommel. Van de drogers met app heeft bij Bosch 81% een trommel van 9 kg of meer, bij Siemens 93%.1 Zoek je een droger tot en met 8 kg met deze app, dan is er weinig keuze.

Alle drogers met app-bediening vergelijken

Op de pagina met alle drogers met app-bediening vergelijk je de modellen en zie je de prijzen per winkel. Je kunt daar ook per merk filteren.

Op die pagina staan de prijzen van vandaag per winkel, en kun je filteren en sorteren.

Verder kijken

Ook handig

Meer over drogers

Alle artikelen over drogers in de kennisbank

Bronnen

  1. 1Match My Deal, Productgegevens van de drogers in de prijsvergelijking, 24 oktober 2026, https://matchmydeal.nl/drogers, opgehaald op 24 oktober 2026.
  2. 2EPREL (Europese Commissie), Productdatabase energielabel, registraties van drogers door de fabrikanten, 24 oktober 2026, https://eprel.ec.europa.eu/, opgehaald op 24 oktober 2026.
  3. 3Bosch, Slimme wasmachines en drogers | Bosch, geen datum, https://www.bosch-home.nl/bosch-ontdekken/home-connect/wasmachines-en-drogers, opgehaald op 24 oktober 2026.
  4. 4Bosch, Waarom je van een slimme wasmachine en slimme droger gaat houden, geen datum, https://www.bosch-home.nl/producten/wasmachines-en-drogers/slimme-wasmachines-drogers, opgehaald op 24 oktober 2026.
  5. 5Bosch, Bosch huishoudapparaten met Home Connect - FAQ, geen datum, https://www.bosch-home.nl/bosch-ontdekken/home-connect/faq, opgehaald op 24 oktober 2026.
  6. 6Bosch, Bosch Home Connect, geen datum, https://www.bosch-home.nl/bosch-ontdekken/home-connect, opgehaald op 24 oktober 2026.
  7. 7Haier Europe, Wasdroger (Wasdrogers: ontwerp en prestaties), geen datum, https://www.haier-europe.com/nl_NL/wasdroger/, opgehaald op 24 oktober 2026.
  8. 8LG Electronics, 9kg Warmtepomp droger Wit | Zelfreinigende condensor | Eco Hybrid™ | Sensor Dry | LG NL, geen datum, https://www.lg.com/nl/wasmachines-en-drogers/drogers/rhx5009thb/, opgehaald op 24 oktober 2026.
  9. 9Samsung, Hoe gebruik ik mijn droger met SmartThings?, 2 maart 2022, https://www.samsung.com/nl/support/home-appliances/hoe-gebruik-ik-mijn-droger-met-smartthings/, opgehaald op 24 oktober 2026.
  10. 10Siemens, Wasdrogers (Siemens drogers: de slimme oplossing voor jouw was), geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/wassen-drogen/wasdrogers/connectivity, opgehaald op 24 oktober 2026.
  11. 11Siemens, Slimme Siemens wasmachines en drogers met Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/wassen-drogen/slimme-wasmachines-drogers, opgehaald op 24 oktober 2026.
  12. 12Siemens, Wasmachines en drogers met Home Connect | Siemens, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/home-connect/wassen-en-drogen, opgehaald op 24 oktober 2026.
  13. 13Siemens, Verbinden met Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/inspiratie/innovatie/home-connect/verbinden, opgehaald op 24 oktober 2026.
  14. 14Siemens, Veelgestelde vragen over Home Connect, geen datum, https://www.siemens-home.bsh-group.com/nl/producten/home-connect/veelgestelde-vragen, opgehaald op 24 oktober 2026.

Laatst bijgewerkt 24 oktober 2026

Klopt er iets niet? Dan horen we het graag; een bevestigde fout herstellen we binnen een werkdag.

Liever meteen vergelijken?